Język Angielski – umiejętność niezbędna w podróży

przez Marek Czadzaj

Wybierasz się na wakacje? Nie da się ukryć, że bez względu na to jaki kierunek obierzesz znajomość języka angielskiego przyda się wszędzie. W miejscach obleganych przez turystów prawie 99,9% miejscowych, a w tym pracownicy w branży turystycznej, posługują się tym językiem. Możliwość komunikacji oraz zrozumienie tubylców nie tylko pomaga dotrzeć do celu, ale również pomaga uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji. Czy jest możliwość nauczenie się angielskiego w kilka miesięcy w stopniu pozwalającym na rozmowę?

kurs języka angielskiego online

Kurs języka angielskiego online

Jest pewien rewolucyjny kurs języka angielskiego online prowadzony przez portal speakingo.com. Warto pamiętać, że umiejętności posługiwania się językami obcymi nie uczymy się tylko na jeden sezon. Jest to skill, który przyda nam się wielorazowo. Pomyśl jak będziesz władać językiem na drugi, trzeci sezon wakacyjny. To otwiera nowe horyzonty podróżowania. Na tej platformie przede wszystkim ćwiczysz skuteczną mowę w języku angielskim. To co jest innowacyjne w kursie Speakingo to to, że dzięki nowoczesnej technologii rozmawiasz całymi zdaniami z komputerem, czy też telefonem, a program głosem native speakera zadaje Tobie pytania i rozpoznaje to co mówisz.

Present Continuous przydatny na wakacjach

Cóż to takiego present continuous? To jeden z podstawowych i najczęściej używanych czasów w języku angielskim opisujący czynność wykonywana w danej chwili. Dlaczego przyda się na wakacjach? Otóż wyobraź sobie sytuację gdy w Egipcie na kursie nurkowania rozmawiasz z instruktorem, który mówi “teraz płyniemy łodzią do …” lub “nurkujemy na głębokość”. Czy też sytuację gdy przewodnik mówi “idziemy właśnie zwiedzać to czy tamto”. Dzięki znajomości tego czasu odróżnisz że instruktor, albo przewodnik mówi, że właśnie wykonujemy daną czynność, a nie że będziemy ją może kiedyś wykonywać. Ta wiedza pomoże uniknąć nieporozumień.

Czas potrzebny na naukę

Jak szybko i skutecznie można nauczyć się języka angielskiego samemu? Czy szybko może oznaczać dobrze? Okazuje się, że dzięki Speakingo tak! Szybka i skuteczna nauka języka angielskiego online to jest to co poszukuje każdy podróżnik. Już po kilku tygodniach będziesz w stanie posługiwać się całymi frazami, składającymi się z listy 2 tysięcy  najczęściej używanych słów w języku angielskim. Jeśli jakieś zwroty będą sprawiały Tobie problem to wiedz, że nie na długo. Program jest tak zaprojektowany aby wykrywać Twoje słabsze strony i ciągle je powtarzać, aż staną się bezbłędne.

Podobne Artykuły