zestaw wypoczynkowy

Czy wakacje w domu mogą być udane?

przez Marek Czadzaj

Wielu z nas, wraz z nadejściem cieplejszych i dłuższych dni, planuje różnego rodzaju wakacyjne wojaże, wycieczki i wczasy. Są jednak i tacy, którzy za szczyt komfortu uważają spokojny pobyt w cichym i spokojnym domu, gdzie w końcu będą mieli okazję do należytego zregenerowania sił, wyspania się do woli czy też do korzystania z rozrywek takich jak czytanie książek, oglądanie seriali, czy granie w różnorakie gry komputerowe i konsolowe. Jak mówi stare, mądre porzekadło: „o gustach się nie dyskutuje”, zatem absolutnie nie zamierzamy poddawać tych dwóch różnych, przeciwstawnych wręcz postaw jakiemukolwiek wartościowaniu, wychodząc z założenia, że każdy najlepiej wie, co dla niego lub dla niej jest dobre i wskazane. W ramach niniejszego artykułu zastanówmy się jednak nad zagadnieniem określonym precyzyjnie w jego tytule, a więc nad tym, czy wakacje w domu mogą być udane. Zapraszamy do lektury!

Wakacje na rozkładanej kanapie

Wydaje się, że dla osób o raczej spokojnym usposobieniu, wakacje spędzane w domu mogą być bardzo atrakcyjną wizją. Dobre, miękkie pufy, rozkładane kanapy, spory zasób biblioteczny, dobra muzyka i jedzenie – żyć, nie umierać! W warunkach domowych od czasu do czasu można naprawdę porządnie odpocząć i wielu z nas wyznaje zasadę, że o ile w podróżowaniu i zwiedzeniu świata absolutnie nie ma nic złego, o tyle jednak prawdziwy odpoczynek zaznamy jedynie w zaciszu własnego domu lub mieszkania.

Warto dodać przy tym, że chęć do spędzania czasu wolnego w domu nie oznacza absolutnie skazania się na samotnictwo i jednoosobową wegetację! Weźmy pod uwagę chociażby taki sprzęt, jakim jest sofa czteroosobowa. Pozwala ona na wygodne spędzanie czasu w gronie rodziny, znajomych, czy też przyjaciół. Zatem to, że spędzamy wakacje w domu nie oznacza, że jesteśmy jakimiś odludkami! Wakacje w Polsce zaczęły być coraz większym luksusem. Warto rozwazyć rodzinne wakacje w domu.

Podsumowując, jeżeli ktoś przejawia awersję do podróżowania i zwiedzania nowych miejsc i jest typowym „domatorem”, to trudno się dziwić, że może przejawiać większą chęć właśnie do spędzania czasu w domowym zaciszu. Dla takich osób zestaw wypoczynkowy będzie o wiele bardziej atrakcyjną opcją niż wizja pieszej lub rowerowej eskapady w nieznane. 

Podobne Artykuły