Jakie zaproszenia na ślub wybrać?

Jakie zaproszenia na ślub wybrać?

przez Redakcja

Ślub to jedno z najbardziej wyjątkowych zdarzeń w życiu każdej pary. Dlatego też wszystko musi być ustalone, zaplanowane, dopasowane. Tak aby ceremonia wyglądała idealnie, a wystrój odzwierciedlał w sposób elegancki nasze charaktery. W artykule podpowiemy, co wziąć pod uwagę przy zamawianiu i wybieraniu zaproszeń ślubnych.

Winietki Ślubne od Amelia-Wedding.pl

Dopasowanie do koloru kwiatów

Zaproszenia będą imponować weselnym gościom jeżeli będą pasować kolorystycznie do kwiatów oraz innych ślubnych dekoracji. Zatem jeżeli przykładowo na główne kwiaty wybraliśmy herbaciane róże, warto celować w zaproszenia o jasnoróżowym, delikatnym kolorze. Będą przepięknie tworzyć harmonię z innymi dekoracjami. Takie zaproszenia znajdziemy na https://amelia-wedding.pl/zaproszenia-slubne/. Białe i bardziej wymyślne kwiatki, takie jak bajkowe konwalie czy frezje będą pasować do klasycznych, eleganckich zaproszeń z różowym, czerwonym albo niebieskim akcentem.

Herbata Ślubna - Podziękowania dla Gości od Amelia-Wedding.pl

Kształt i motyw zaproszeń a styl wesela

Ten aspekt wbrew pozorom ma ogromne znaczenia. Zatem warto wziąć go pod uwagę przy szukaniu wzorów na zaproszenia. Znajdziemy bowiem cały ogrom kształtów i zdobień. Istnieją klasyczne: eleganckie, delikatne, z pięknymi zdobieniami i o tradycyjnym kwadratowym kształcie. Same tego typu zaproszenia mają mnóstwo wzorów i motywów głównych. Znajdziemy też zaproszenia minimalistyczne, które choć bez wzniosłych zdobień i wypisanych dedykacji oraz sentencji, zawierać będą imiona zaproszonych osób i niezbędne informacje. Zawsze modne, zawsze pasujące do klimatu każdego ślubu. Minimalizm bowiem doceni każdy weselny gość. Takie zaproszenie na ogół mają jeden, lecz znaczący symbol, np. wianuszek Panny Młodej czy obrączki albo kwiaty. Z drugiej strony możemy pójść w delikatne i subtelne, aczkolwiek wyjątkowe kwiatowe zaproszenia, skoro o kwiatach wspomnieliśmy. Zazwyczaj są dodatkowo zdobione zmyślnymi zawijanymi literkami, pismo zatem jest bardzo artystyczne. Będą pasować wręcz wyśmienicie do wesel, które odbędą się na świeżym powietrzu lub w otoczeniu natury, np. w górskiej restauracji. Wiele inspiracji znajdziemy na stronie Amelia-Wedding.pl.

Zaproszenia Ślubne od Amelia-Wedding.pl

Co powinno zawierać nasze zaproszenie na ślub?

Należy zamówić zaproszenia ślubne, na których w przepiękny i idealny sposób zostaną wytłoczone informacje. Na zaproszeniu powinno znaleźć się: adresat; imiona młodej pary; inicjały i imiona osób zapraszających i organizujących ślub (wesele) np. państwa młodych wraz z rodzicami. Oprócz tego czytelne powinny być takie informacje, jak: kto jest zaproszony: czy zapraszamy również dzieci i członków rodziny adresata lub czy oczekujemy przyjścia z osobą towarzyszącą; styl imprezy; czy oczekujemy prezentów (nie sugerujmy, jakiego typu mają to być rzeczy, możemy wspomnieć np. iż zamiast czekoladek prosimy o kwiaty albo jakąś pamiątkę lub wcale nie chcemy prezentów od weselników). Nie zapomnijmy również o dacie i adresie imprezy weselnej!

Księga Gości od Amelia-Wedding.pl
Butelki na nalewki - Podziękowania dla Gości od Amelia-Wedding.pl

Wiemy już zatem nieco czym kierować się przy wyborze zamówień. Jednak każda para zapewne chciałaby mieć personalizowane zaproszenia ślubne lub marzy im się zamówienie zaproszeń ślubnych nietypowych, innych, wyjątkowych. Mimo że wszak przecież każde zaproszenie na swój sposób jest niepowtarzalne, jeżeli żadne z oferty danej firmy nas nie zadowala, zawsze możemy sami stworzyć własne wyjątkowe zaproszenia ślubne, zaprojektowane w pełni przez nas, oczywiście z pomocą doradcy ślubnego oraz firmy. Wbrew pozorom wymarzone zaproszenia ślubne to piękny element imprezy weselnej i jego symbol na lata, pamiątka. Dlatego zatem każde zaproszenie ślubne powinno być staranne i po prostu piękne. A jak wręczać zaproszenia ślubne? Najbardziej elegancko i zdecydowanie najlepiej jest osobiście, chyba że gość weselny mieszka daleko. Wówczas powinniśmy wysłać zaproszenia na ślub pocztą. Wybór zaproszeń ślubnych jest kwestią niebagatelną, do których przykładać powinna uwagę Para Młoda. Oryginalne zaproszenia będą przypominać im o tym wymarzonym momencie, a starannie wybrane spełnią najbardziej wyrafinowane oczekiwania, zwłaszcza rodziny nowożeńców. Nie zapominajmy też o wybraniu innych weselnych dodatków, lecz pamiętać warto by pasowały one do całości i stylu imprezy. Jak widać więc wybór zaproszenia ślubnego to ważna kwestia.

Podobne Artykuły