Zadbaj o poprawne rozliczenie PIT online i oszczędzaj pieniądze na urlop

Zadbaj o poprawne rozliczenie PIT online i oszczędzaj pieniądze na urlop

przez Redakcja

Dzięki możliwości rozliczenia PIT drogą elektroniczną każdy podatnik może to zrobić w dowolnym momencie bez potrzeby korzystania z pomocy księgowej. Program, który pozwala w kilka minut przygotować PIT rozliczenie, ma również specjalną funkcjonalność, dzięki której można nie tylko prawidłowo rozliczyć podatki, ale też zyskać pewność, że uwzględniło się wszystkie dostępne ulgi. W ten sposób już na początku roku można zyskać środki, które w okresie wakacyjnym przydadzą się do opłacenia wakacji.

  1. Program do PIT uruchamiany w przeglądarce
  2. Najważniejsze informacje na temat PIT
  3. Jak otrzymać większy zwrot podatku?
  4. Kiedy warto zacząć oszczędzać na wakacje?

Oczywiście rozliczenie PIT 2022 online można również przeprowadzić bez wspomnianego programu, jednak łatwo wówczas popełnić błąd. Odkręcanie takich pomyłek wiąże się zazwyczaj z koniecznością składania wyjaśnień w urzędzie skarbowym, co bywa bardzo stresujące i czasochłonne. Lepiej więc od samego początku zadbać o to, aby rozliczenie PIT 2022 przez internet zostało przeprowadzone w sposób prawidłowy. Jeżeli zastanawiasz się, który program do PIT wybrać, poniżej znajdziesz kilka wskazówek.

Wykonaj rozliczenie PIT online z PITax.pl i oszczędzaj

Program do PIT uruchamiany w przeglądarce

PIT – rozliczenie online w 2023 nie wymaga nawet instalowania żadnego programu, ponieważ nowoczesne narzędzie, z którego użytkownicy skorzystali już ponad 20 milionów razy, można uruchomić w oknie przeglądarki. Noe ma więc żadnego znaczenia, czy ktoś chce rozliczyć PIT na laptopie, komputerze stacjonarnym, czy na tablecie. Wystarczy zajrzeć na PIT online 2023, a intuicyjny kreator przeprowadzi użytkownika przez wszystkie kroki.

Nie zapomniano jednak o osobach, które cenią sobie tradycyjne rozwiązania. Z myślą o nich udostępniono ePITy 2023 w wersji instalacyjnej. Zaletą tej wersji programu jest to, że można się rozliczyć nawet wtedy, gdy akurat nie będzie się miało dostępu do internetu. Będzie on jednak niezbędny do późniejszego wysłania deklaracji do urzędu skarbowego. Drukowanie wypełnionego formularza i wysyłanie go za pośrednictwem poczty jest o tyle bezsensowne, że PIT 2022 online można bez ponoszenia dodatkowych kosztów przesłać do urzędu skarbowego w ciągu kilku sekund.

Najważniejsze informacje na temat PIT

Od czego zacząć wypełnianie PIT online 2023? Zanim odwiedzisz stronę PITy online, warto mieć pod ręką PIT z zeszłego roku. Po zalogowaniu się na stronie można rozpocząć PIT rozliczanie. Pierwszym krokiem jest wybranie formy rozliczenia. Jest to o tyle proste, że użytkownik musi po prostu określić, czy rozlicza siebie, czy też inną osobę. Przez wszystkie kolejne kroki program ułatwiający PIT rozliczenie online będzie prowadził użytkownika krok po kroku, co pozwala uniknąć błędów.

PIT - rozliczenie online w 2023 z PITax.pl pozwoli skorzystać ze wszystkich ulg

Jak otrzymać większy zwrot podatku?

Narzędzie przypomni o uwzględnieniu kwoty ulgi oraz innych kosztach uzyskania przychodu, co przełoży się na obniżenie podatku. Zwiększona kwota zwrotu podatku wynikająca z rozliczenia PIT 37 online z uwzględnieniem wszystkich ulg może zostać wykorzystana na przykład do opłacenia najbliższych wakacji. Decydując się na rozliczenie PIT online, ewentualny zwrot zostanie wysłany szybciej niż w przypadku wysyłania deklaracji za pośrednictwem poczty.

Kiedy warto zacząć oszczędzać na wakacje?

Im szybciej zacznie się oszczędzać na wakacje, tym łatwiej będzie uzbierać odpowiednią kwotę. Najlepiej więc już teraz rozlicz PIT online i odłóż pieniądze ze zwrotu podatku. Więcej informacji na temat PIT można znaleźć na stronie opisującej podatki .Gov.

Wyślij swoje ePITy 2023 z PITax.pl i sprawdź ile możesz zaoszczędzić

Podobne Artykuły