Raport Fieldstat® - Wakacyjne trendy Polaków

Raport Fieldstat® – Wakacyjne trendy Polaków

przez Redakcja

Planowanie

Każdego roku Polacy planują swoje wakacje z dużą precyzją, szukając idealnej destynacji, która pozwoli im odpocząć i zrelaksować się. Raport Fieldstat® przedstawia trendy wakacyjne Polaków na rok 2023, pokazując, gdzie najchętniej spędzają czas i jakie kierunki wakacyjne są wciąż popularne.

Najchętniej wybierane kierunki podróży

Według raportu, najchętniej wybieranym kierunkiem wakacyjnym przez Polaków w 2023 roku są kraje nad Morzem Śródziemnym. Wśród nich największym zainteresowaniem cieszą się Chorwacja, Grecja oraz Hiszpania. Oczywiście, wakacje w Polsce są także nadal bardzo popularne, a krajowe kurorty nad Bałtykiem wciąż przyciągają liczne rzesze turystów. Warto zwrócić uwagę na rosnące zainteresowanie egzotycznymi wakacjami, takimi jak Tajlandia, Bali czy Malediwy. Choć to kierunki nieco droższe, to zyskują coraz większą popularność wśród Polaków, którzy szukają czegoś wyjątkowego i niezapomnianego.  Zgodnie z raportem, Polacy na wakacje często wybierają opcję all-inclusive, co pozwala im na pełny relaks i brak zamartwiania się o organizację posiłków czy innych usług. Warto również zwrócić uwagę na rosnącą popularność wakacji aktywnych, takich jak wspinaczka, trekking czy żeglowanie. To świetna alternatywa dla wakacji na plaży, która pozwala na aktywne spędzenie czasu i poznanie nowych miejsc.

Bezpieczeństwo

“W dobie pandemii oraz niespokojnej sytuacji geopolitycznej, ważne jest wybieranie bezpiecznych kierunków w renomowanych biurach podróży. Klienci powinni zwracać uwagę na zapewnienie przez biura odpowiednich procedur bezpieczeństwa i rekomendacji. Warto wybierać oferty wakacyjne, które zapewniają możliwość bezpiecznego i spokojnego wypoczynku” mówi Jonasz Buksztynowicz – CEO Fieldstat sp. z o.o.

Akcesoria

Nie bez znaczenia pozostaje także to, jakie akcesoria i gadżety turystyczne cieszą się popularnością wśród Polaków w 2023 roku. Na wakacje warto zabrać przede wszystkim kamerę sportową, dzięki której można uwiecznić najpiękniejsze chwile i krajobrazy. Polacy doceniają także wygodę i praktyczność, dlatego w pakowaniu na wakacje nie mogą zabraknąć wygodnych sandałów, praktycznych plecaków oraz dobrej jakości sprzętu sportowego. Wakacyjne trendy w Polsce zmieniają się z roku na rok, ale jedno pozostaje niezmienne – Polacy kochają wakacje i uwielbiają eksplorować nowe miejsca. Niezależnie od preferencji wakacyjnych, warto wybierać kierunki podróży z głową, dbając o swoje bezpieczeństwo i wybierając oferty turystyczne u renomowanych biur podróży. Podsumowując, Polacy wciąż wybierają tradycyjne kierunki wakacyjne, ale z roku na rok zyskują na popularności także bardziej egzotyczne wakacje. W dobie pandemii ważne jest jednak wybieranie bezpiecznych kierunków i renomowanych biur podróży, co pozwoli na spokojny i niezapomniany odpoczynek.

Podobne Artykuły