Słoneczny Brzeg – Bułgaria

przez Marek Czadzaj

Bułgaria to dosyć tanie miejsce dla polskich turystów. Pomimo, iż w typowo turystycznych kurortach jak właśnie Słoneczny Brzeg “specjalne ceny” dla turystów są wyższe niż w pozostałych miastach Bułgarii to i tak jest kilka krotni taniej niż w Grecji, Włoszech czy Hiszpanii.

Kurort Słoneczny Brzeg to stosunkowo młode miejsce na mapie europejskich wakacji, dlatego znajdziemy tam sporo nowoczesnych hoteli jak i apartamentów / mieszkań na prywatny wynajem. Jednak zdecydowanie bardziej opłaca się skorzystać ze zorganizowanej wycieczki biur podroży w sprawdzonym hotelu. W tym miejscu znajdziemy wszystko czego nam potrzeba. Piękne Bułgarki, życie nocne, piękne plaże. Do zwiedzania nie ma za wiele za wyjątkiem niezwykle klimatycznego miasteczka Nesebar. Pomimo, iż nazwa nie pochodzi od typowego baru, to znajdziemy tam sporo ciekawych restauracji znajdujących się na klifie ze świetnym widokiem na niekończące się morze. Miasteczko nie ma nawet 15 tysięcy mieszkańców jednak jest prawdziwym skarbem architektonicznym i archeologicznym dlatego też znajduje się na liście dziedzictwa kultury UNESCO. Jest to idealne miejsce na wieczorne spacery – bardzo klimatyczne. W zasadzie jest to jedyna atrakcja jaką można zwiedzić.

Bułgaria – post-komunistyczna mentalność

Pomimo, iż nie znajdziemy tam takich atrakcji jak w Grecji czy Włoszech to zważywszy własnie na cenę wycieczki znajdziemy tam wszystko co potrzebne do leniwego spędzenia czasu. Minusem, który każdy turysta zaobserwuje już po pierwszym spacerze to na pewno fakt post komunistycznej mentalności pracowników. U nas takie sposób bycia istniał w latach 90-tych. Nie licz na zbytnią uprzejmość i nie korzystaj z barów przy deptaku. Nie korzystaj z barów, w których jest garstka ludzi. Te bary są nastawione na oszukiwanie klientów. Co jest bardzo nie spotykane, zamawiasz wódkę poleją ci 50 / 50 z wodą. Czego nie da się nie zauważyć i nigdy już nie skotystach z ty typowo turystycznych barów, tak samo jak tysiące innych klientów. Dziwne jest w tym to, że te bary, o których mowa znajdują się przy najbardziej ruchliwych deptakach i zamiast świecić pustkami mogły by zarabiać kokosy. Pomimo tego życie nocne jest bardzo bogate, liczne kluby, tysiące spacerujących turystów to widok nie do opisania. Dziesiątki taksówek, jedna za drugą, wożące turystów do centrum imprezowego słonecznego brzegu. Warto odwiedzić klub Cacao Beach, który jest jednym z topowych klubów w Europie. Niezwykłe atrakcje taneczne, prawdziwe show, przyciąga również samych rodzimych mieszkańców. Z resztą tak jak sam kurort Słoneczny Brzeg. Jeśli masz wyobrażenie o Bułgarii jako biednym kraju to zmienisz zdanie chociażby na widok najnowszych modeli luksusowych samochodów, które tną ulice od rana do rana. Jest najnowocześniejszy kurort w Bułgarii, który przyciąga całą śmietankę tego kraju.

Słoneczny Brzeg – TAK, Złote Piaski – NIE!

Złote Piaski to starszy kurort, który swoje lata świetności miał latach komunistycznych, który nie jest kierunkiem wakacji samych Bułgarów. Dlatego zdecydowanie lepiej wybrać się do Słonecznego Brzegu. Jest to bezpieczne miejsce, raczej nie słychać o kieszonkowcach. Jedynie co może na pierwszy żyt oka wydawać się mało bezpieczne to zachowanie młodych Brytyjczyków, dla których cena wycieczki w porównaniu do kieszonkowego jest również bardzo atrakcyjna. Reasumując jeśli szukasz taniego sposobu na spędzenie słonecznych wakacji, a od czasu do czasu wybrać się na spacer i coś pozwiedzać to jest to idealne miejsce zwłaszcza, że dużo biur podróży ma szeroką ofertę. Szukasz ciekawego pomysłu na wakacje w Polsce? Zobacz: Najlepsze atrakcje w Hajnówce.

Podobne Artykuły