Węgry – Udane wakacje

przez Marek Czadzaj

Węgry, nasz nie daleki sąsiad, przyjaciel i od wieków historyczny sojusznik, ma do zaoferowania mnóstwo atrakcji w bardzo atrakcyjnych cenach.

Budapeszt Węgry Wycieczka
Budapeszt, Węgry

Duże plusy podróży do Węgier:

  • restrykcyjna polityka względem muzułmańskich imigrantów czego efektem jest brak zamachów jak i bezpieczne spacerowanie ulicami Budapesztu
  • Gościnność, doskonałe wina, kuchnia i węgierski gulasz
  • Źródła termalna
  • Historia, zabytki, architektura

Budapeszt – Perła Dunaju

Most Łańcucha, Budapeszt

No jak wycieczka do Węgier to oczywiście stolica państwa czyli urokliwy Budapeszt. Nie zniszczony pod czas wojny może pochwalić się niesamowitą, malowniczą i ciekawą architekturą, która buduje romantyczny nastrój podczas spacerów, zwiedzania i odwiedzania lokalnych tawern i restauracji. Zwłaszcza wieczorem warto przechadzać się uliczkami i kosztować węgierskiego wina. Warto wspomnieć, ze Budapeszt to jedna z największych metropolii Europy Środkowej i jak na europejską stolicę przystało możesz liczyć na wszystkie możliwe rozrywki i atrakcje jakie tylko dusza zapragnie. Muzea, zabytki, kluby, dyskoteki, restauracje, pałace, parki, fontanny, ogrody i tak do nieskończoności. Warto wspomnieć, że tymi terenami zarządzali Rzymianie, którzy do obrony przeprawy przez Dunaj założyli twierdzę Contra Aquincum. Pozostałości po twierdzy warto dodać do planu zwiedzania. Warto wybrać się na zwiedzanie Budapesztu ze względu na to, że możemy bez trudu znaleźć całkiem tanie zorganizowane wycieczki objazdowe i nie tylko (średnia cena w lipcu za 6 dni to ok. 1300,00 PLN). Temperatury w miesiącach lipiec, sierpień to około 28 stopni, ale za to maj czy wrzesień to już temperatury w granicach 22 stopnie. Jak na wycieczkę poznawczą maj i wrzesień to idealne miesiące. Warto wspomnieć, że w Budapeszcie jest sporo cennych zabytków z listy światowego dziedzictwa UNESCO oraz co przyjemne dla duszy źródła termalne.

zamek królewski w Budapeszcie
Zamek Królewski w Budapeszcie

To tylko Budapeszt, o którym można pisać i pisać. Węgry to również sporo miast i regionów, które warto odwiedzić, a swoja bogatą historią i tradycją mają sporo do zaoferowania każdemu turyście. Wyjazd na Węgry można zaplanować samochodem, samolotem ale również w nieco alternatywny sposób – w kamperze! Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą wynajmu kamperów Centrum Kempingowego CarGO!

Tekst sponsorowany dzięki agencji badawczej Fieldstat, specjalizującej się w realizaji badania ruchu turystycznego.

Podobne Artykuły