Gdzie pojechać na wakacje? Najpiękniejsze plaże świata.

Gdzie pojechać na wakacje? Najpiękniejsze plaże świata

przez Redakcja

Piękna plaża z turkusową wodą oraz gorące promienie słońca. Kto nie marzy o wakacjach w tak pięknej scenerii? Najpiękniejsze plaże naszego świata zachwycają swoim urokiem nie tylko w okresie wakacji, ale przez większość roku. To dobra wiadomość dla każdego, kto planuje urlop w okresie innym, niż wakacyjny.

Dokąd pojechać, kiedy już znajdziemy chwilę na relaks i odpoczynek? Jakie są najpiękniejsze plaże świata i gdzie je zobaczymy? Nasza planeta skrywa wiele przepięknych miejsc, z których kilka zostanie przybliżonych w treści tego artykułu.

  1. Plaża Grace Bay, Eagle Beach – jedne z najpiękniejszych plaż na planecie
  2. Gdzie pojechać, żeby zobaczyć najpiękniejsze plaże świata?

1. Plaża Grace Bay, Eagle Beach – jedne z najpiękniejszych plaż na planecie

Przeglądając różne internetowe rankingi, w których oceniane są najpiękniejsze plaże świata, najczęściej wyróżnianą jest plaża Grace Bay. Ów plaża położona jest na wyspie Providenciales, ta zaś należy do archipelagu Bachamy. Plażę charakteryzuje miękki biały piasek oraz błękitna, krystalicznie czysta woda. Grace Bay uznawana jest nie tylko za najpiękniejszą plażę świata, ale również za jeden z największych skarbów skrywanych przez Karaiby. Piękna pogoda, która sprzyja odkrywaniu tego zakątka świata panuje tutaj przez cały rok.

Kolejną często wyróżnianą w rankingach plażą jest Eagle Beach. Znajduje się ona na wyspie Aruba, która podobnie jak wyspa wspominana wcześniej, należy do Karaibów. Eagle Beach jest jedną z najbardziej popularnych plaż na wyspie, jednak co ucieszy odwiedzających ją turystów, jest na niej mniej ludzi, niż na pozostałych plażach. Pokryta jest ona drobnym białym piaskiem, a niskie fale dają głębokie poczucie relaksu. Jeśli odwiedzimy plażę w określonych porach roku, możemy trafić na okres lęgowy żółwi. Będziemy wtedy świadkami, jak z dużych gniazd wydostają się małe żółwie, które pędzą prosto do morza.

2. Gdzie pojechać, żeby zobaczyć najpiękniejsze plaże świata?

Oczywiście Karaiby to nie jedyne miejsce, które idealnie nadaje się na wakacje. Warto wspomnieć tutaj o plaży Whitehaven Beach w Australii, która także zajmuje wysokie pozycje w niejednym rankingu najpiękniejszych plaż. Idealnie miękki piasek oraz idealnie czysta, przezroczysta woda tylko potwierdzają, że wysoka pozycja jest jak najbardziej zasłużona.

Natomiast nieco bliżej, ponieważ już w Europie, plażą, którą warto odwiedzić jest Spiaggia Dei Conigli, czyli słynna Plaża Królików. Jest to jedna z wielu plaż położonych na Sycylii, którą wielokrotnie wyróżnia się w rankingach. Woda na Spiaggia Dei Conigli jest kusi turystów swoimi pięknymi niebieskimi odcieniami. Na przeciwko Plaży Królików wznosi się niewielka wyspa, która nazywana jest Wyspą Królików. Nazwie tej towarzyszy pewna historia. Podobno króliki dotarły na wyspę, kiedy jeszcze była połączona z lądem, a gdy woda odcięła wyspę od reszty lądu, króliki nie miały jak wrócić, za to zaczęły się licznie rozmnażać.

Plaż, które zachwycają swoim pięknem cały świat nie brakuje i nie sposób jest opisać je wszystkie. Jeżeli planujesz wakacje i rajski wypoczynek w nadchodzącym roku koniecznie weź jednak pod uwagę:

  • Plaża Grace Bay – Bahamy
  • Plaża Eagle Beach – Aruba
  • Seven Mile Beach – Wielki Kajman
  • Whitehaven Beach – Australia
  • Spiaggia Dei Conigli – Sycylia
  • Praia da Pipa – Brazylia
  • Plaża Paradise Beach – Chorwacja
  • Playa de Lloret – Hiszpania

Odwiedzając którąś ze wskazanych plaż możesz oczekiwać udanego wypoczynku w rajskiej scenerii.

Podobne Artykuły