pensjonat giencyno koncina

Poronin – pensjonat Giencyno Koncina

przez Redakcja

Poronin to wieś podhalańska w woj. Małopolskim, do której dojedziemy krajową 47-ką łączącą Kraków z Zakopanem. Fakt, że nie musimy jechać do wiecznie zatłoczonego Zakopanego jest dużym plusem biorąc pod uwagę drogę powrotna w niedzielny wieczór. Decydując się na pensjonat w Poroninie na pewno atrakcji nam nie zabraknie, to właśnie dla nich Poronin odwiedzany jest tak chętnie przez turystów.

pensjonat giencyno koncina

Atrakcje w Poroninie

Szlaki Turystyczne o różnych stopniu trudności, a do najczęściej uczęszczanych należą: 
– Szlak czerwony: Gubałówka – Furmanowa – Suche – Poronin – Galicowa Grapa
– Szlak niebieski: Zazadnia – Wiktorówki – Sanktuarium MB Królowej Tatr, Kaplica MB Jaworzyńskiej – Rusinowa Polana – Palenica Białczańska
– Szlak żółty: Przełęcz Krzyżne – Czerwony Staw Pańszczycki – Murowaniec
– Szlak zielony: Wierch Poroniec – Goły Wierch – Rusinowa Polana – Gęsia Szyja

Szlaki Rowerowe, a do najpopularniejszych należą:
– trasa rowerowa Biały Dunajec – Bukowina Tatrzańska
– trasa górska Kościelisko – Dolina Chochołowska
– trasa górska Zakopane – Witów – Dzianisz.
– trasa górska Ząb – Gubałówka – Bachledówka

Przysiółek Stasikówka, czyli stare góralskie chaty. Jest to integralna część Poronina, która wyróżnia się ciekawą starą architekturą charakteryzującą się drewnianymi balami i wiązane na węgłach poprzez specjalne nacięcia, czyli tzw. zamki ciesielskie.

Wyciąg Narciarski Garlicowa Grapa, na który składają się dwa wyciągi o długości 800m oraz orczykowy wyciąg narciarski U Gruloka o długości 250 metrów.

giencynokoncina.pl

Noclegi w Poroninie

W Poroninie mamy do wyboru dużo noclegów, ale jednym z najlepszych jest zdecydowanie pensjonat GIENCYNO KONCINA. Ten pensjonat w Poroninie z cała pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom Tatr. Wiadomo, że w góry nie jedzie się to to aby spędzać czas w hotelach, ale miło jest odpocząć po wielogodzinnych wędrówkach w eleganckich i komfortowych pokojach. Takie właśnie znajdziemy w pensjonacie Giencyno Koncina, które możemy wynająć już od 85 złotych za pokój dwuosobowy. Do dyspozycji gości w ogrodzie jest altana oraz grill,  które umilą wszystkim pobyt, a także bezpłatny internet. Jeśli planujesz krótki lub dłuższy pobyt w górach zadzwoń i sprawdź ofertę prosto od właścicieli pensjonatu Giencyno Koncina.

pensjonat giencyno koncina

Podobne Artykuły