Pożyczki dla zadłużonych, czy warto?

Pożyczki dla zadłużonych, czy warto?

przez Redakcja

Dług może być trudny do kontrolowania, jeśli jest rozłożony na różne produkty finansowe, takie jak karty kredytowe, pożyczki, karty sklepowe i kredyty w rachunku bieżącym. Wiedza o tym, ile trzeba spłacić, kiedy i komu, może spowodować, że płatności będą się namnażać, dodatkowe opłaty będą. Pożyczki dla zadłużonych może uprościć proces spłaty zadłużenia, ale czy jest to odpowiednia opcja dla Ciebie?

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny / pożyczki dla zadłużonych – gdy zaciągasz nową pożyczkę, aby spłacić istniejące długi, co pozwala na dokonanie jednej miesięcznej spłaty na rzecz jednego pożyczkodawcy, zamiast wielu płatności na rzecz różnych pożyczkodawców. Oznacza to również, że twój dług będzie podlegał jednej niższej stopie procentowej, a nie kilku różnym, co może pomóc ci szybciej spłacić dług. Zazwyczaj są one używane do spłaty karty kredytowej, karty sklepowej, debetu w rachunku bieżącym i istniejącego zadłużenia kredytowego. Dla tych, którzy mają wiele długów wobec różnych pożyczkodawców, pożyczki dla zadłużonych może znacznie uprościć życie. Będzie istniała jedna spłata miesięcznie, jeden zestaw warunków i jedna stopa procentowa. Pomoże Ci to kontrolować płatności i zminimalizować zamieszanie, ponieważ nie musisz śledzić różnych kwot pieniędzy każdego miesiąca.

Jeśli dokonujesz minimalnych miesięcznych płatności na istniejącej karcie kredytowej, prawdopodobnie zapłacisz znacznie więcej niż pożyczyłeś, więc spłata długu za jednym razem może pomóc obniżyć koszty. Utrzymanie zadłużenia w rachunku bieżącym może być również trudne, ponieważ nie musisz dokonywać miesięcznych spłat, więc może szybko wymknąć się spod kontroli, a opłaty mogą wzrosnąć. 

Chociaż istnieją wyspecjalizowane kredyty konsolidacyjne, najlepiej ich unikać. Ogólnie rzecz biorąc, płacisz znacznie więcej niż w przypadku pożyczki osobistej. 

Co wziąć pod uwagę przy Pożyczce dla zadłużonych?

Musisz zastanowić się, ile potrzebujesz, aby spłacić istniejący dług. Może być kuszące, aby wziąć więcej, niż potrzebujesz, ale ważne jest, aby być surowym wobec siebie. Zadłużenie łatwo może się nawarstwić, a zaleganie z płatnościami może mieć bardzo poważne konsekwencje. Następnie pomyśl o okresie kredytowania. Chcesz móc wygodnie sobie pozwolić na spłaty ze swojej pensji i spłacić dług tak szybko, jak to możliwe. Im dłuższy okres, tym więcej zapłacisz ogólnie, więc nie daj się skusić tańszym spłatom miesięcznym, jeśli możesz zapłacić więcej. 

Możliwe jest uzyskanie pożyczek zabezpieczonych i niezabezpieczonych, które mają zalety i wady. Pożyczka zabezpieczona ma miejsce, gdy pożyczkodawca wykorzystuje aktywa, zwykle twój dom, jako zabezpieczenie na wypadek, gdybyś nie spłacił pożyczki. Chociaż stopy procentowe są zwykle lepsze, a warunki mogą być łagodniejsze, może to być niebezpieczna opcja, ponieważ jeśli nie spłacisz długu, możesz stracić dom. Niezabezpieczona pożyczka nie wymaga użycia domu jako zabezpieczenia, ale możesz mieć trudności z zaakceptowaniem jej, jeśli masz zły kredyt, zwłaszcza jeśli potrzebujesz dużej kwoty. Brak spłaty może skutkować podjęciem działań prawnych przeciwko Tobie i przekazaniem Twojego długu firmie windykacyjnej.

Czy pożyczki dla zadłużonych jest dla Ciebie odpowiednia?

Jeśli starasz się kontrolować swój dług i myślisz, że pożyczka jest jedyną opcją, ważne jest, aby cofnąć się o krok i porozmawiać z doradcą kredytowym. Będziesz w stanie omówić wszystkie dostępne opcje. Może się zdarzyć, że konsolidacja zadłużenia jest najtańszą opcją spłaty istniejącego zadłużenia, ale musisz być bardzo zdyscyplinowany, aby uniknąć dalszego zadłużania się, zwłaszcza jeśli wybierzesz opcję zabezpieczoną. Zawsze upewnij się, że porównujesz pożyczki, aby znaleźć najlepszą dostępną stawkę i korzystaj z naszej inteligentnej wyszukiwarki, aby sprawdzić, które z nich mają większe szanse na akceptację, bez wpływu na Twoją zdolność kredytową.

Podobne Artykuły