Pensjonat Poronin

Noclegi w górach – pensonat w Poroninie Giencyno Koncina

przez Marek Czadzaj

Zdecydowanie chcielibyśmy być gośćmi w pensjonacie Giencyno Koncina położonym w artystycznej wsi Poronin oddalonej 7 km od Zakopanego, otoczonej pięknymi widokami Tatr, a wcześniej polan.

Czy warto do Poronina?

Do tej wsi podhalańskiej w woj. Małopolskim dojedziemy krajową 47-ką łączącą Kraków z Zakopanem. Fakt, że nie musimy jechać do wiecznie zatłoczonego Zakopanego jest dużym plusem biorąc pod uwagę drogę powrotna w niedzielny wieczór.

Pensjonat Poronin

Decydując się na pensjonat w Poroninie na pewno atrakcji nam nie zabraknie, to właśnie dla nich Poronin odwiedzany jest tak chętnie przez turystów oraz zaawansowanych i początkujących narciarzy. Warto zobaczyć:

Przysiółek Stasikówka, czyli stare góralskie chaty. Jest to integralna część Poronina, która wyróżnia się ciekawą starą architekturą charakteryzującą się drewnianymi balami i wiązane na węgłach poprzez specjalne nacięcia, czyli tzw. zamki ciesielskie.

Bardzo dużo szlaków turystycznych o różnych stopniu trudności, a do najczęściej uczęszczanych należą: 
– Szlak czerwony: Gubałówka – Furmanowa – Suche – Poronin – Galicowa Grapa
– Szlak niebieski: Zazadnia – Wiktorówki – Sanktuarium MB Królowej Tatr, Kaplica MB Jaworzyńskiej – Rusinowa Polana – Palenica Białczańska
– Szlak żółty: Przełęcz Krzyżne – Czerwony Staw Pańszczycki – Murowaniec
– Szlak zielony: Wierch Poroniec – Goły Wierch – Rusinowa Polana – Gęsia Szyja

poronin szlak turystyczny pensjonat

Szlaki Rowerowe, a do najpopularniejszych należą:
– trasa rowerowa Biały Dunajec – Bukowina Tatrzańska
– trasa górska Kościelisko – Dolina Chochołowska
– trasa górska Zakopane – Witów – Dzianisz.
– trasa górska Ząb – Gubałówka – Bachledówka

Pensjonat GIENCYNO KONCINA w Poroninie

Wyciąg Narciarski Garlicowa Grapa, na który składają się dwa wyciągi o długości 800m oraz orczykowy wyciąg narciarski U Gruloka o długości 250 metrów.

wyciąg narciarski U Gruloka

Do tego dochodzą okoliczne atrakcje turystyczne, o których można by pisać bez końca.

Pensjonat GIENCYNO KONCINA

Pensjonat w górach to jedna z tych właśnie rzeczy, której każdemu brakuje do szczęścia. Ten pensjonat w Poroninie z cała pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom Tatr. Wiadomo, że w góry nie jedzie się to to aby spędzać czas w hotelach, ale miło jest odpocząć po wielogodzinnych wędrówkach w eleganckich i komfortowych pokojach. Takie właśnie znajdziemy w pensjonacie Giencyno Koncina, które możemy wynająć już od 85 złotych za pokój dwuosobowy.

Bardzo ciekawa oferta to apartament w cenie 260 złotych / doba za cztery osoby.

Do dyspozycji gości w ogrodzie jest altana oraz grill,  które umilą wszystkim pobyt, a także bezpłatny internet. Jeśli planujesz krótki lub dłuższy pobyt w górach zadzwoń i sprawdź ofertę prosto od właścicieli pensjonatu Giencyno Koncina.

Podobne Artykuły