Turnusy rehabilitacyjne – najważniejsze informacje

Turnusy rehabilitacyjne – najważniejsze informacje

Turnusy rehabilitacyjne cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dochodzących do zdrowia rekonwalescentów. Pozwalają im bowiem połączyć przyjemny wypoczynek z niezbędnymi dla powrotu do pełnej sprawności ćwiczeniami pod okiem doświadczonych specjalistów. Są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą pozbyć się choroby i jednocześnie od niej odpocząć. Na czym polegają i kto powinien z nich skorzystać? Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Turnusy rehabilitacyjne ustroń

Turnusy rehabilitacyjne to kilkudniowe lub nawet kilkutygodniowe wyjazdy do ośrodków najczęściej zlokalizowanych w sporej odległości od miasta. W ich czasie prowadzone są profesjonalne zabiegi fizjoterapeutyczne pozwalające wrócić do sprawności po przejściu chorób czy złamań. Jednocześnie pobyty w sanatorium czy SPA (w zależności od wybranej lokalizacji) są szansą na realny odpoczynek od codziennej gonitwy i licznych obowiązków – zawodowych i rodzinnych. Przekonaj się, co warto wiedzieć o turnusach rehabilitacyjnych w górach.

Turnusy rehabilitacyjne – co to takiego?

Zorganizowane turnusy rehabilitacyjne to połączenie wyjazdu wypoczynkowego i regularnych zabiegów fizjoterapii. Zajęcia dla uczestników mogą odbywać się w kameralnych grupach lub indywidualnie, w zależności od wybranej przez klientów opcji. Podczas pobytu rehabilitacja odbywa się w odniesieniu do indywidualnych potrzeb i oczekiwań rekonwalescentów. Warto podkreślić, że metoda aktywnego dochodzenia do zdrowia jest skierowana do osób już zmagających się z jakimiś schorzeniami, jak i tych, które chcą działać zapobiegawczo i dbają o swoje zdrowie zanim pojawią się dolegliwości.

Odnowa biologiczna

Głównymi celami turnusów rehabilitacyjnych są:

  • poprawa samopoczucia,
  • usprawnienie ciała pomagające w wykonywaniu codziennych czynności,
  • obniżenie poziomu stresu, który stanowi jedną z głównych przyczyn wielu chorób somatycznych.

Turnusy rehabilitacyjne dają sporo możliwości do podjęcia aktywności fizycznej. Ta natomiast pozwala nie tylko zredukować nagromadzony w ciele stres, ale także wpływa korzystnie na układ odpornościowy i pobudza wydzielanie endorfin. Właśnie dlatego takie rozwiązanie może być stosowane również zapobiegawczo – z pobytu w sanatorium wrócisz wypoczęty i zrelaksowany, a co za tym idzie także silniejszy psychiczne i fizycznie. Taki wyjazd to doskonałe rozwiązanie dla osób odczuwających permanentny stres.

Turnus rehabilitacyjny w górskim hotelu – dlaczego to dobry pomysł?

Jeśli twoim celem jest poprawa swojej ogólnej kondycji psychofizycznej, zanim jeszcze dosięgnie cię poważna choroba, turnus rehabilitacyjny organizowany w hotelu może okazać się doskonałym pomysłem. Nie ma on bowiem określonych ram czasowych i to ty decydujesz, jakim zabiegom chcesz się poddać pod czujnym okiem fizjoterapeuty. Należy zauważyć, że oferta takiego hotelu może być bardzo szeroka, czego potwierdzeniem są liczne zabiegi wykonywane w Mazowsze MEDI-SPA.

Spa ustroń

Hotel w Ustroniu –  Mazowsze MEDI-SPA to piękna przestrzeń i przyjemna atmosfera. Na miejscu spotkasz wykwalifikowany personel, który może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu rehabilitacji i leczeniu bólu u swoich pacjentów. Do wykonywania leczniczych procedur wykorzystywany jest profesjonalny sprzęt najwyższej klasy. Ponadto hotel wyróżnia się wyjątkową lokalizacją. Obiekt położony jest w Ustroniu, w samym sercu gór, które widać z okien pokoju. To dla ciebie gwarancja, że wrócisz z pobytu w nim pełny dobrego humoru i energii do działania.

Redakcja

Related Posts

Gdzie pojechać na wakacje? Najpiękniejsze plaże świata

Gdzie pojechać na wakacje? Najpiękniejsze plaże świata

Jaki relaksacyjny prezent na Dzień Babci

Jaki relaksacyjny prezent na Dzień Babci

Pomysł na niezapomniany prezent – najlepsze propozycje

Pomysł na niezapomniany prezent – najlepsze propozycje

Noclegi w górach – pensonat w Poroninie Giencyno Koncina

Noclegi w górach – pensonat w Poroninie Giencyno Koncina