Turnusy rehabilitacyjne – najważniejsze informacje

Turnusy rehabilitacyjne – najważniejsze informacje

przez Redakcja

Turnusy rehabilitacyjne cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dochodzących do zdrowia rekonwalescentów. Pozwalają im bowiem połączyć przyjemny wypoczynek z niezbędnymi dla powrotu do pełnej sprawności ćwiczeniami pod okiem doświadczonych specjalistów. Są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą pozbyć się choroby i jednocześnie od niej odpocząć. Na czym polegają i kto powinien z nich skorzystać? Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Turnusy rehabilitacyjne ustroń

Turnusy rehabilitacyjne to kilkudniowe lub nawet kilkutygodniowe wyjazdy do ośrodków najczęściej zlokalizowanych w sporej odległości od miasta. W ich czasie prowadzone są profesjonalne zabiegi fizjoterapeutyczne pozwalające wrócić do sprawności po przejściu chorób czy złamań. Jednocześnie pobyty w sanatorium czy SPA (w zależności od wybranej lokalizacji) są szansą na realny odpoczynek od codziennej gonitwy i licznych obowiązków – zawodowych i rodzinnych. Przekonaj się, co warto wiedzieć o turnusach rehabilitacyjnych w górach.

Turnusy rehabilitacyjne – co to takiego?

Zorganizowane turnusy rehabilitacyjne to połączenie wyjazdu wypoczynkowego i regularnych zabiegów fizjoterapii. Zajęcia dla uczestników mogą odbywać się w kameralnych grupach lub indywidualnie, w zależności od wybranej przez klientów opcji. Podczas pobytu rehabilitacja odbywa się w odniesieniu do indywidualnych potrzeb i oczekiwań rekonwalescentów. Warto podkreślić, że metoda aktywnego dochodzenia do zdrowia jest skierowana do osób już zmagających się z jakimiś schorzeniami, jak i tych, które chcą działać zapobiegawczo i dbają o swoje zdrowie zanim pojawią się dolegliwości.

Odnowa biologiczna

Głównymi celami turnusów rehabilitacyjnych są:

  • poprawa samopoczucia,
  • usprawnienie ciała pomagające w wykonywaniu codziennych czynności,
  • obniżenie poziomu stresu, który stanowi jedną z głównych przyczyn wielu chorób somatycznych.

Turnusy rehabilitacyjne dają sporo możliwości do podjęcia aktywności fizycznej. Ta natomiast pozwala nie tylko zredukować nagromadzony w ciele stres, ale także wpływa korzystnie na układ odpornościowy i pobudza wydzielanie endorfin. Właśnie dlatego takie rozwiązanie może być stosowane również zapobiegawczo – z pobytu w sanatorium wrócisz wypoczęty i zrelaksowany, a co za tym idzie także silniejszy psychiczne i fizycznie. Taki wyjazd to doskonałe rozwiązanie dla osób odczuwających permanentny stres.

Turnus rehabilitacyjny w górskim hotelu – dlaczego to dobry pomysł?

Jeśli twoim celem jest poprawa swojej ogólnej kondycji psychofizycznej, zanim jeszcze dosięgnie cię poważna choroba, turnus rehabilitacyjny organizowany w hotelu może okazać się doskonałym pomysłem. Nie ma on bowiem określonych ram czasowych i to ty decydujesz, jakim zabiegom chcesz się poddać pod czujnym okiem fizjoterapeuty. Należy zauważyć, że oferta takiego hotelu może być bardzo szeroka, czego potwierdzeniem są liczne zabiegi wykonywane w Mazowsze MEDI-SPA.

Spa ustroń

Hotel w Ustroniu –  Mazowsze MEDI-SPA to piękna przestrzeń i przyjemna atmosfera. Na miejscu spotkasz wykwalifikowany personel, który może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu rehabilitacji i leczeniu bólu u swoich pacjentów. Do wykonywania leczniczych procedur wykorzystywany jest profesjonalny sprzęt najwyższej klasy. Ponadto hotel wyróżnia się wyjątkową lokalizacją. Obiekt położony jest w Ustroniu, w samym sercu gór, które widać z okien pokoju. To dla ciebie gwarancja, że wrócisz z pobytu w nim pełny dobrego humoru i energii do działania.

Podobne Artykuły