biwakowanie akcesoria podróżne termosy i kubki

O czym lepiej nie zapomnieć w podróży?

przez Marek Czadzaj

Coraz dłuższy dzień, coraz wyższa temperatura za oknem i… coraz większa tęsknota za wakacyjnymi wojażami! Tak w skrócie można podsumować odczucia wielu z nas, niecierpliwie wypatrujących już nadejścia długo oczekiwanego lata, lub chociażby kilku beztroskich, majówkowych dni. Jednak, zanim wybierzemy się już w upragnioną podróż, warto zastanowić się merytorycznie nad odpowiedzią na pytanie zawarte w tytule niniejszego artykułu, a mianowicie, o czym lepiej nie zapomnieć w podróży? Wielu z nas ma zwyczaj do pakowania aż nazbyt wielu rzeczy, co nie jest pochwalną praktyką. Inni z kolei gubią się w procesie przygotowywania bagaży i zapominają o wielu ważnych elementach wyposażenia. Zwłaszcza ta druga grupa podróżników powinna zatem wytężyć wzrok i zapoznać się z radami na temat tego, o czym lepiej nie zapomnieć, gdy wybieramy się na urlopowe wojaże!

Przede wszystkim, pamiętajmy, że naszym wielkim przyjacielem w trakcie praktycznie każdej wyprawy były, są i raczej na zawsze już będą wszelkiego rodzaju akcesoria podróżne – czyli po prostu akcesoria przygotowane z myślą o podróżnikach, zazwyczaj niewielkie, kompaktowe, łatwiej znoszące trudy przemieszczania się i zmienne warunki pogodowe od swoich nie-podróżnych odpowiedników. Nie ma przy tym sensu wymieniać poszczególnych gatunków takich akcesoriów. Są to bowiem zarówno sprzęty elektroniczne, jak i chociażby kosmetyki. Sensem tej rady jest po prostu wyszukiwanie takich akcesoriów, których producent i twórca od samego początku podjął się ich projektowania pod cele podróżne. 

Ponadto, dla tych z nas, którzy cenią urlop spędzany na dziko, z dala od bogatych, luksusowych hoteli czy rozbudowanych kompleksów spa, ot, chociażby taki, na którym normą jest biwakowanie powinni stale pamiętać o tym, jak szalenie istotne podczas tego rodzaju podróży są  termosy i kubki – dzięki nim z łatwością zaczerpniemy odpowiedni zapas świeżej wody, dzięki której będziemy się mogli następnie regenerować w trakcie całych długich godzin marszu lub przykładowo wspinaczki. Brak odpowiednich naczyń celem wypicia herbaty czy sporządzenia chociażby prostego posiłku zgubił już niejednego i tym samym zdecydowanie nie warto o nich zapominać kiedy szykujemy się do podróży!

Podobne Artykuły