O czym lepiej nie zapomnieć w podróży?

O czym lepiej nie zapomnieć w podróży?

Coraz dłuższy dzień, coraz wyższa temperatura za oknem i… coraz większa tęsknota za wakacyjnymi wojażami! Tak w skrócie można podsumować odczucia wielu z nas, niecierpliwie wypatrujących już nadejścia długo oczekiwanego lata, lub chociażby kilku beztroskich, majówkowych dni. Jednak, zanim wybierzemy się już w upragnioną podróż, warto zastanowić się merytorycznie nad odpowiedzią na pytanie zawarte w tytule niniejszego artykułu, a mianowicie, o czym lepiej nie zapomnieć w podróży? Wielu z nas ma zwyczaj do pakowania aż nazbyt wielu rzeczy, co nie jest pochwalną praktyką. Inni z kolei gubią się w procesie przygotowywania bagaży i zapominają o wielu ważnych elementach wyposażenia. Zwłaszcza ta druga grupa podróżników powinna zatem wytężyć wzrok i zapoznać się z radami na temat tego, o czym lepiej nie zapomnieć, gdy wybieramy się na urlopowe wojaże!

Przede wszystkim, pamiętajmy, że naszym wielkim przyjacielem w trakcie praktycznie każdej wyprawy były, są i raczej na zawsze już będą wszelkiego rodzaju akcesoria podróżne – czyli po prostu akcesoria przygotowane z myślą o podróżnikach, zazwyczaj niewielkie, kompaktowe, łatwiej znoszące trudy przemieszczania się i zmienne warunki pogodowe od swoich nie-podróżnych odpowiedników. Nie ma przy tym sensu wymieniać poszczególnych gatunków takich akcesoriów. Są to bowiem zarówno sprzęty elektroniczne, jak i chociażby kosmetyki. Sensem tej rady jest po prostu wyszukiwanie takich akcesoriów, których producent i twórca od samego początku podjął się ich projektowania pod cele podróżne. 

Ponadto, dla tych z nas, którzy cenią urlop spędzany na dziko, z dala od bogatych, luksusowych hoteli czy rozbudowanych kompleksów spa, ot, chociażby taki, na którym normą jest biwakowanie powinni stale pamiętać o tym, jak szalenie istotne podczas tego rodzaju podróży są  termosy i kubki – dzięki nim z łatwością zaczerpniemy odpowiedni zapas świeżej wody, dzięki której będziemy się mogli następnie regenerować w trakcie całych długich godzin marszu lub przykładowo wspinaczki. Brak odpowiednich naczyń celem wypicia herbaty czy sporządzenia chociażby prostego posiłku zgubił już niejednego i tym samym zdecydowanie nie warto o nich zapominać kiedy szykujemy się do podróży!

Marek Czadzaj

Related Posts

Jaka jest przewaga grilla gazowego nad grillem węglowym?

Jaka jest przewaga grilla gazowego nad grillem węglowym?

Odzież wędkarska, czyli jak ubrać się na ryby

Odzież wędkarska, czyli jak ubrać się na ryby

Sesja zdjęciowa pomysłem na wieczór panieński na mazurach

Sesja zdjęciowa pomysłem na wieczór panieński na mazurach

Amerykański komfort na europejskich trasach wakacyjnych

Amerykański komfort na europejskich trasach wakacyjnych