Blisko Tatr, daleko od tłumu – Czyli Top 5 zacisznych miejscowości blisko gór.

przez Marek Czadzaj

Wyjazd w góry, myślisz Zakopane. Czy zima czy lato Zakopane przeżywa plagę turystów, tłoczno i gęsto. Jednak nie jest to konieczność jeśli chodzi o pensjonat w górach! Przedstawiamy Top 5 spokojnych miejscowości z dala od tłumów gdzie naprawdę można wypocząć. W każdej miejscowości znajdziesz eleganckie i komfortowe pokoje lub hotele tak jak na przykład pensjonat w Poroninie.

pensjonat poronin, hotel zakopane, wypoczynek rodzinny, hotel tatry, pokój dwuosobowy, apartamenty, wypoczynek rodzinny, pensjonat, pensjonat zakopane, apartament dla par i małżeństw.
Poronin Źródło: Tripadvisor.com

Bukowina Tatrzańska

Bukowina Tatrzańska leży na wysokości od 860 do ponad 1000 m n.p.m. i jest położona na Pogórzu Spisko-Gubałowskim – na trasie z Poronina do Łysej Polany. Znajduje się około 15 kilometrów od Zakopanego i blisko do granicy ze Słowacją w Łysej Polanie. Szybko dostaniemy się stąd do schroniska na Polanie Głodówka ze świetnym widokiem na Tatry Wysokie i dalej nad Czarny Staw, Morskie Oko lub w Tatry Bielskie.

Pensjonat GIENCYNO KONCINA Pensjonat w Poroninie Pensjonat w Górach, hotel poronin, eleganckie i komfortowe pokoje, noclegi w górach, noclegi poronin,

Małe Ciche

Małe Ciche znajduje się około 5 kilometrów na południe od Poronina i 3 kilometry na wschód od Murzasichla (ścieżką przez las). Położone jest na obszarze Pogórza Bukowińskiego, na wysokości około 830-860 m n.p.m., tuż pod Tatrami, w dolinie Filipczańskiego Potoku. W grzbiecie Zgorzeliskowego Działu wznoszącym się od północno-wschodniej strony nad Małym Cichem wyróżniają się wierzchołki Wierch Zgorzelisko (1106 m) i Zadni Wierch (1062 m), pomiędzy którymi znajduje się duża Polana Zgorzelisko.

Białka Tatrzańska

Na narty najlepiej jednak przyjechać właśnie do Białki. Kotelnica Białczańska uchodzi bowiem za najlepiej przygotowany ośrodek narciarski w Polsce. Spośród satelitów Zakopanego ta wioska leży ona stosunkowo najdalej, bo aż 20 km, jednak położenie Białki Tatrzańskiej można uznać za sporą zaletę, gdy dostrzeżemy, że niemal identyczny dzieli ją od Pienin, co pozwala łatwo odwiedzić oba pasma górskie podczas jednego wyjazdu. Dużą atrakcją Białki Tatrzańskiej jest też Terma Bania, czyli nowoczesne baseny termalne.

Chochołów

Nowe basen powstały też niedawno u stóp Tatr Zachodnich. Chochołowskie Termy to obecnie największe termy na Podhalu. A jeśli nawet tam okaże się zbyt tłoczno, to tuż obok jest Słowacja. Kawałek za granicą znajdują się też termy Meander w Orawicach. Chochołów słynie też z pięknej i starej drewnianej architektury, w związku czym uznawany jest za żywy skansen. Od niego nazwę wzięła też Dolina Chochołowska, najdłuższa w polskich Tatrach. szczególnie piękna staje się w kwietniu ze względu na wielką obfitość porastających jej plany krokusów. Jeśli przyjedziemy parę miesięcy wcześniej, w sąsiednim w Witowie znajdziemy małą stację narciarską Witów-Ski.

Poronin

Ta wieś podhalańska położona jest zaledwie 7 km od Zakopanego. Przez miejscowość przechodzi łącząca Kraków z Zakopanem droga krajowa nr 47, będąca częścią zakopianki – łatwy dojazd. Poronin to idealne miejsce na wypoczynek rodzinny. Bez trudu znajdziemy tam apartamenty dla par i małżeństw. Jednym z najlepszych pensjonatów, z eleganckimi i komfortowymi pokojami, jest Pensjonat GIENCYNO KONCINA. W ofercie tego pensjonatu w Poroninie znajdziemy również duży dwupokojowy apartament. Nie ma na co czekać zadzwoń już teraz i zarezerwuj swój pobyt.

Pensjonat GIENCYNO KONCINA Pensjonat w Poroninie Pensjonat w Górach, hotel poronin, eleganckie i komfortowe pokoje, noclegi w górach, noclegi poronin,
Pensjonat Giencyno Koncina

Pensjonat Giencyno Koncina:
kom. +48-694137575
tel. +48-182075114
www: http://giencynokoncina.pl

Lokalizacja:
ul.Kościuszki 11D, 34-520 Poronin
woj. Małopolskie, Polska
Godziny funkcjonowania biura:
pon. – nd.: 8:00-20:00

  

Podobne Artykuły