Gadżety reklamowe dla firm

Gadżety reklamowe dla firm

przez Redakcja

Gadżety reklamowe należą do grupy podstawowych narzędzi marketingowych. Są sprawdzonym sposobem na budowanie świadomości marki wśród klientów. Aby odniosły skutek muszą jednak zostać odpowiednio dobrane do profilu działalności przedsiębiorstwa, targetu klientów lub planowanej akcji marketingowej.

Odpowiedni dobór artykułów promocyjnych.

Ten sam produkt zakupiony przez dwie różne firmy i wykorzystany w akcji promocyjnej – może przynieść zupełnie inne efekty. Przykładowo, breloczek z otwieraczem do piwa – sprawdzony gadżet każdej firmy produkującej czy też sprzedające alkohole. Jednak czy to byłby dobry gadżet dla akcji społecznej walczącej z alkoholizmem? Breloczek w kształcie świnki z logo producenta wędlin będzie  strzałem w dziesiątkę, ta sama świnka reklamująca salon sprzedaży samochodów będzie co najmniej mało szczęśliwa.

Warto więc przed każdym zakupem odpowiedzieć sobie na parę pytań które pozwolą zawęzić grupę potencjalnych osób które macie zamiar obdarować swoimi gadżetami reklamowymi.

Co może stać się gadżetem reklamowym?

Najprościej mówiąc, upominkiem promocyjnym może stać się każdy produkt na którym zostanie umieszczone logo lub hasło reklamowe. W zależności od materiału z którego jest wykonany produkt, możemy skorzystać z różnych form zdobienia.

Produkty wykonane z plastiku są zdobione metodami tampodruku, sitodruku, druku UV. Artykuły drewniane i metalowe znakuje się najczęściej za pomocą graweru, natomiast na produkty tekstylne takie jak torby i koszulki grafikę nanosimy metodami termotransferu lub haftu. Oczywiście technik znakowania jest jeszcze wiele. Warto więc porozmawiać ze specjalistą która technika sprawdzi się najlepiej na konkretnym podłożu. Gadżety reklamowe muszą posiadać trwałe i czytelne logo.

Koszty gadżetów reklamowych

Dzięki temu, że gadżetem może stać się każdy produkt, artykuły reklamowe z logo mają bardzo szeroki zakres cenowy. Począwszy od najprostszych długopisów i ołówków, poprzez kubki, parasole, koszulki a kończąc na ekskluzywnych zestawach upominkowych często zdobionych złotem lub srebrem. Dysponując określonym budżetem możemy zaplanować zarówno zakup kilkunastu upominków dla wąskiej grupy klientów strategicznych jak i wielkonakładowy zakup produktów do masowej akcji promocyjnej organizowanej podczas targów.

Koszty znakowania gadżetów reklamowych

Często klienci nie zdają sobie sprawy z czego wynikają koszty zdobienia artykułów promocyjnych.

Zasad jest kilka. Główne reguły to:

– im większa ilość zdobionych przedmiotów – tym cena jednostkowa jest niższa

– im większa ilość kolorów w logo – tym cena nadruku jest wyższa

– im większy przedmiot – tym cena jest wyższa

– im mniejsze logo – tym cena jest niższa

Z pewnością zawsze bardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest zakup i oznakowanie jednego modelu w większej ilości niż kilku różnych przedmiotów w mniejszych nakładach.

Jakość gadżetu świadczy o Waszej firmie – stawiajcie na wysoką jakość

Kupiony niskim kosztem „bubel” w ogólnym rozrachunku często kosztuje firmę znacznie więcej niż się wydaje. Traci się dobry wizerunek a pieniądze wydane na reklamę nie przynoszą efektu w postaci powracającego klienta. Nie tylko generujemy w ten sposób koszty ale nie osiągamy zamierzonego efektu jakim jest przecież zwiększenie sprzedaży.

Niskiej jakości upominki reklamowe trafiają do kosza na śmieci.  Zawsze starajcie się wybierać dobrej jakości, użyteczne i funkcjonalne przedmioty które mają szansę towarzyszyć Waszym klientom przez wiele tygodni i miesięcy.

Podobne Artykuły